Додаткова відпустка медпрацівника: скільки триває?

801

Запитання

Скільки за законодавством має тривати додаткова відпустка за особливий характер праці медичних працівників?

Відповідь

Щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці надають, зокрема, працівникам із ненормованим робочим днем згідно із списками посад, робіт та професій за колективним договором чи угодою (ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Максимальна тривалість такої відпустки — 7 календарних днів для:

  1. лікарів;
  2. молодших спеціалістів з медичною освітою;
  3. молодших медичних сестер з догляду за хворими;
  4. молодших медичних сестер, що працюють у:
  • лікувально-профілактичних установах (відділеннях, групах);
  • установах (відділеннях, групах) соціального забезпечення;
  • установах (групах) освіти для дітей з фізичними вадами, ураженням центральної нервової системи, порушенням опорно-рухового апарату без порушення психіки.

Конкретну тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюють у колективному чи трудовому договорі залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Якщо залишилися невикористані дні відпустки…

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
324376

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80530

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
49827