На якому субрахунку обліковувати каркасно‑тентову конструкцію

2216

Запитання

Бюджетна установа придбала павільйон у вигляді каркасно-тентової конструкції, до складу якої входять кілька складових частин: збірно-розбірний металевий каркас, тентове покриття з утеплювачем та фундамент з бетонних тумб. Постачальник його вже встановив. На якому субрахунку його обліковувати?

Відповідь

На субрахунку 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої». Аргументуємо.

За описом такий павільйон найбільше підходить до основних засобів. Одиниця обліку основних засобів — об’єкт, який, зокрема є закінченим пристроєм з усіма пристосуваннями і приладдям до нього та конструктивно відокремленим предметом, призначеним для виконання певних самостійних функцій (п. 1 розд. І НП(с)БОДС 121 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202).

Бухгалтерські калькулятори - онлайн розрахунок

За описом, наведеним у нормах Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженому наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219, для обліку й узагальнення інформації про наявність та рух основних засобів призначений рахунок 10 «Основні засоби», що має, зокрема субрахунок 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої».

Які об’єкти обліку можна віднести до споруд чи до будівель, визначає Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000, затверджений наказом Держстандарту від 17.08.2000 № 507. Так, він визначає, що споруди — це будівельні системи, пов’язані з землею, які створені з будівельних матеріалів, напівфабрикатів, устаткування та обладнання в результаті виконання різних будівельно-монтажних робіт.

Натомість будівлі — це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених несуче-огороджувальних конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів.

Отже, павільйон у вигляді каркасно-тентової конструкції обліковуйте на субрахунку 1013 «Будівлі, споруди та передавальні пристрої».

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118661

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298888

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9687

Переоцінка основних засобів: проводки

В балансі бюджетної установи усі активи, у т. ч. основні засоби, визнають за вартістю придбання, яка з часом змінюється. І тоді потрібна переоцінка основних засобів.
17787