Скільки може бути е‑лікарняних за одним випадком хвороби

1456

Запитання

Скільки може бути е-лікарняних поспіль для одного випадку непрацездатності?

Відповідь

За одним випадком непрацездатності може бути два, три і більше е-лікарняних.

Якщо лікар формує медичні висновки до наступної дати огляду хворого, для одного випадку непрацездатності буде стільки е-лікарняних, скільки медичних висновків сформував лікар.

Листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку/медичних висновків (п. 2 розд. ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234; далі — Порядок № 1234).

У Порядку видачі е‑лікарняних знову можливі зміни

Дати відкриття та закриття е-лікарняного відповідають датам початку та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей е-лікарняний (п. 3 розд. ІІ Порядку № 1234).

На відміну від паперового лікарняного, який відкривали і продовжували, як правило, на одному бланку, е-лікарняний формується за кожним медичним висновком, що зробив лікар.

Лікуючий лікар особисто формує медичний висновок категорії «Захворювання або травма загального характеру» на період до наступного огляду або прогнозованого завершення випадку тимчасової непрацездатності. Цей період не може перевищувати 30 календарних днів (п. 4 розд. ІІІ Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 № 1066).

За захворюваннями загального характеру лікарі, як правило, формують медичні висновки на два — три дні — до дати наступного огляду. Під час кожного огляду лікар має створити новий медвисновок. Скільки медичних висновків — стільки й буде е‑лікарняних.

Приклад


Працівник хворів на COVID-19 з 07.09.2021 по 27.09.2021. За цей період йому відкрили й закрили три е‑лікарняних під різними номерами за періоди 07.09.2021–11.09.2021, 12.09.2021–15.09.2021, 16.09.2021–27.09.2021. Хоча номери у е-лікарняних різні, у кожному з них вказаний той самий номер випадку тимчасової непрацездатності. Тому це один страховий випадок. Перші п’ять днів оплачує підприємство, решту — ФСС.

Кількість е-лікарняних не впливає на оплату непрацездатності. Якщо в кількох е‑лікарняних вказаний однаковий номер випадку тимчасової непрацездатності та збігаються перші шість цифр його номера, увесь період непрацездатності оплачують як один страховий випадок.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321695

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206595

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23909

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82092

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117212