Чи може староста бути депутатом ради територіальної громади

1325
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Чи може староста бути депутатом ради територіальної громади, щоб представляти інтереси територіальної громади села?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати

Депутат місцевої ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюються вимоги Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою:

  • сільського, селищного, міського голови;
  • секретаря сільської, селищної, міської ради;
  • голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради;

а також

  • з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.

Староста — член виконавчого комітету ради територіальної громади за посадою, і на нього як на члена виконкому поширюються всі обмеження щодо суміщення і сумісництва, як на сільського, селищного та міського голову.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста – важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Дізнаємося, як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Закріпимо все на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення.
16926

Стаж служби в ОМС: як обчислювати швидко та без помилок

Вислуга років пов’язана з певними заохоченнями, які отримують службовці органів місцевого самоврядування. Через це питання кількості місяців стажу є суттєвим: це й надбавка, й додаткові дні відпустки. Як визначається стаж в ОМС – у цьому огляді.
14070

Облік безоплатно отриманих основних засобів

Бюджетні установи отримують основні засоби без оплати: від юридичних і фізичних осіб як дарунок, а також від інших бюджетних установ. Як показати в обліку дарунки – від отримання до амортизації.
27183