Чи можна у військовій частині не встановлювати додаткової оплати для уповноваженої особи

976

Запитання

У штаті військової частини немає окремої посади, на яку можна було б призначити уповноважену особу. Чи може в такому разі командир своїм наказом покласти виконання її обов’язків на військовослужбовця без жодних доплат?

Відповідь

Закон № 922 дає замовнику три способи, за якими він може визначити уповноважену особу (УО):

1) покласти на працівника зі штатної чисельності функції УО як додаткову роботу з доплатою за законодавством;
2) увести до штатного розпису окрему посаду для працівника, який виконуватиме функції УО;
3) укласти трудовий договір (контракт) за законодавством.

Як обчислювати грошове забезпечення військовослужбовцям розвідорганів

УО діє на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та положення про УО.

Командир частини наказом може доручити військовослужбовцю виконувати функцію УО, якщо він:

  • має вищу освіту — юридичну або економічну;
  • не є посадовою особою, представником учасників або членом їхніх сімей.

Із 01.01.2022 до цих вимог додадуть іще одну. Працівник матиме право виконувати функції УО, якщо пройде тестування на вебпорталі уповноваженого органу. У такий спосіб він підтвердить свої знання у сфері публічних закупівель.

Грошове забезпечення військовослужбовців формують:

  • посадовий оклад, оклад за військовим званням;
  • щомісячні додаткові види грошового забезпечення — підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії;
  • одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення виплачують у розмірах, що встановлює КМУ. Умови грошового забезпечення військовослужбовців визначає Постанова № 704.

Командир частини в межах асигнувань на утримання військової частини має право встановити надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби та осіб рядового і начальницького складу. Їм також виплачують інші надбавки та доплати відповідно до пункту 6 Постанови № 704.

Постанова № 704 не передбачає можливості встановлювати військовослужбовцям доплату за виконання додаткових функцій. Утім, у межах асигнувань на утримання військової частини командир військової частини має право встановити надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцю, що виконуватиме функції УО.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Погодинна оплата праці: особливості 2024 року

Як впровадити погодинну оплату праці у 2024 році, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
81340

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
32279

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
29103