Чи є відповідальність, якщо роботодавець не подасть до ПФУ сканкопії трудових книжок

598

Запитання

Чи передбачає законодавство відповідальність, якщо роботодавець не подасть сканкопії документів про стаж на вебпортал ПФУ?

Відповідь

Ні, однак не радимо користуватися тим, що в законодавстві відсутня відповідальність, та відмовляти ПФУ в передаванні сканкопій трудових книжок на вебпортал.

Чи зникнуть паперові трудові книжки

Необхідність передати сканкопії трудових книжок та інших документів про стаж на вебпортал ПФУ передбачає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX (далі — Закон № 1217). Як передавати сканкопії трудових книжок на вебпортал ПФУ, визначає Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою Правління ПФУ від 12.03.2021 № 11-1 (далі — Порядок № 11-1).

Сканкопії документів про стаж на вебпортал ПФУ подають страхувальник/роботодавець або застрахована особа/працівник (п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1217, п. 3 Порядку № 11-1). Закон № 1217.

Закон № 1217 не встановлює, що роботодавець має пріоритетний обов’язок виконувати цю роботу. Отже, відсутня і відповідальність роботодавця за те, що він не подасть сканкопії трудової книжки працівника на вебпортал ПФУ.

Через п’ять років вся інформація про трудову діяльність громадян повинна бути в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр). Один зі способів наповнити Реєстр — передати сканкопії документів про стаж. Якщо роботодавці відмовляться передавати сканкопії трудових книжок, а працівники не зможуть цього зробити, в Реєстрі не буде повної інформації про страховий стаж працівників. Наслідок — громадяни не зможуть отримувати належні виплати за видами соціального страхування. Тому організуйте роботу з передавання сканкопій трудових книжок:

  • якщо працівники можуть самостійно зайти на вебпортал ПФУ та передати сканкопії документів — допоможіть підготувати скани трудової та роз’ясніть, як їх завантажити на вебпортал ПФУ;
  • якщо працівники не можуть самостійно зайти на вебпортал ПФУ — передайте сканкопії їхніх трудових книжок як страхувальник.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9632