Залишок готівки в касі: як встановити ліміт

2343

Запитання

Як встановити ліміт залишку готівки в касі?

Відповідь

Порядок розрахунку ліміту залишку готівки в касі визначає Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148 (далі — Положення № 148).

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Нагадаємо, що ліміт залишку готівки в касі (далі — ліміт каси) – граничний розмір готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня.

Установа визначає ліміт каси та строки здавання готівки, виходячи з потреби прискорення обігу готівки та своєчасного її надходження до кас банків (п. 14 розд. II Положення № 148).

Порядок розрахунку ліміту каси установа повинна розробити самостійно та затвердити внутрішнім документом. При цьому вона має враховувати:

Ліміт каси установи встановлюють на підставі розрахунку середньоденного надходження готівки до каси або її середньоденної видачі з каси за рішенням керівника установи або уповноваженої ним особи.

Чи можна відновити касові видатки минулого бюджетного періоду

Установлений ліміт каси установа затверджує внутрішніми документами.

Зверніть увагу!

Установи, що розпочинають свою діяльність, на перші три місяці своєї роботи (з дня першого готівкового розрахунку) ліміт каси встановлюють за прогнозними розрахунками. Такий ліміт у двотижневий строк після закінчення перших трьох місяців роботи установи переглядають за фактичними показниками діяльності.

ДКСУ самостійно визначає порядок установлення ліміту каси в його касі та касах бюджетних установ і організацій, які обслуговує. Строки здавання готівки з кас ДКСУ та бюджетних установ установлюють відповідно до вимог п. 48 розд. V Положення № 148 (п. 51 розд. V Положення № 148).

Якщо установа не встановила ліміт каси (незалежно від причин), він вважається нульовим. Тож уся готівка, що перебуває в касі установи на кінець робочого дня і яку установа не здала до банку, вважається понадлімітною (п. 53 розд. V Положення № 148).

Форми касових документів — нові, ліміти розрахунків готівкою — без змін

Ліміт каси та строки здавання готівки можна переглядати у зв’язку із змінами в:

  • законодавстві України;
  • надходженнях/видатках готівки;
  • внутрішньому трудовому розпорядку/графіках змінності тощо (п. 55 розд. V Положення № 148).

Документи, на підставі яких установа переглянула ліміт каси чи строки здавання готівки, потрібно додати до відповідних наказів (розпоряджень), договорів банківського рахунку установи (п. 55 розд. V Положення № 148).

Керівники установ несуть відповідальність за дотримання вимог щодо встановлення ліміту каси та за достовірність показників, зазначених у розрахунку встановлення ліміту каси (п. 56 розд. V Положення № 148).

Грошові кошти установи: інвентаризуємо касу

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
32366

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
159060

Довідка про зміни до кошторису

Як внести зміни до кошторису бюджетної установи: ➤ у яких ситуаціях вносити ➤ як змінювати кошторис ➤ у які строки ➤ довідка про зміни до кошторису - бланк ➤ зразок заповнення довідки про зміни до кошторису
69207

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
14359

Касова книга – бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом.
35014