Чи виплачувати премію посадовій особі ОМС під час декретної відпустки?

382

Запитання

Чи можна виплачувати премію до свята працівниці органу місцевого самоврядування (ОМС), що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років?

Відповідь

Керівники органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат (п. 2 постанови КМУ від 09.03.2006 № 268).

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у положенні про преміювання відповідного органу.

Законодавство не забороняє виплачувати премії до державного, професійного свята, ювілейної дати посадовій особі ОМС, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Щоправда кожен ОМС самостійно вирішує, чи надавати таку премію, залежно від наявності коштів на цю виплату.

Працівник ОМС працює за контрактом: чи можна його преміювати

Найбільш доцільно передбачити виплату премії до свята в положенні про преміювання. Це дозволить уникнути спірних питань про право працівника на премію та про її розмір.

Лист Мінсоцполітики від 29.12.2017 № 3018/0/101-17

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206826

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166