Працівник захворів у відрядженні: як оплатити

561

Запитання

Керівник установи направив працівника у відрядження до іншого населеного пункту. Під час відрядження працівник захворів. Які виплати має нарахувати бухгалтер такому працівнику?

Відповідь

Працівник, який захворів у відрядженні, має підтвердити тимчасову непрацездатність і неможливість за станом здоров’я повернутися до місця постійного проживання. Таким підтвердженням є листок непрацездатності.

Особи, у яких тимчасова непрацездатність настала під час відрядження, мають отримати листок непрацездатності за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу (п. 1.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Оформлення лікарняного: на що звертають увагу перевіряльники

Відрядженому працівнику, який надасть листок непрацездатності, установа має відшкодувати:

За період тимчасової непрацездатності відряджений працівник отримує від установи лікарняні виплати. Дні тимчасової непрацездатності не включають до часу відрядження.

Зауважимо: якщо працівник затримався у відрядженні без поважних причин, за цей час йому не виплачують зарплату та не відшкодовують жодні витрати.

Корисна стаття:

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206617

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117219

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
154293

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
18008