Відповідь
Установи, які виступають замовниками капітальних робіт, зобов’язані забезпечити технічний нагляд, метою якого є контроль за:
- дотриманням проектних рішень, вимог державних стандартів, будівельних норм;
- якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни.
Технічний нагляд здійснюють особи, що мають кваліфікаційний сертифікат. Такий сертифікат видає архітектурно-будівельна атестаційна комісія.
Оплачують технічний нагляд, зокрема:
- за договором на проведення супровідних робіт, які за державними будівельними нормами є складовою загальної вартості зазначених робіт — за кодом 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» (пп. 6 пп. 3.1.3.2 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом МФУ від 12.03.2012 № 333; далі — Інструкція).
- за ЦПД (винагороди та інші виплати) — за кодом 2111 «Заробітна плата» (пп. 4 пп. 2.1.1.1 Інструкції).
► Коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ)
Джерело: Лист ДКСУ від 15.01.2018 № 16-08/52-1023
Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.