Лікарняний відкрили й закрили різні лікарі: чи приймати

3054

Запитання

Чи можна прийняти листок непрацездатності, якщо його відкрив один лікар, а закрив інший?

Відповідь

Право видавати лікарняний лист мають лікуючі лікарі державних і комунальних закладів охорони здоров’я (п. 1.4.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455).

Лицьовий бік листка непрацездатності заповнює лікуючий лікар або молодший медичний працівник із медичною освітою (п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці, Фонду втрати працездатності, Фонду соцстраху нещасн. випадків від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406; далі — Інструкція № 532).

Лікар видає або продовжує лікарняний лист тільки після того, як особистого огляне хворого та обгрунтує тимчасову непрацездатність у медкарті (п. 1.7 Інструкції № 455).

Листок непрацездатності видає та закриває один лікувально-профілактичний заклад. Виняток — хворий доліковується в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу. Якщо є показання до подальшого лікування іншим лікувально-профілактичним закладом, видають новий листок непрацездатності як продовження попереднього (п. 1.8 Інструкції № 455).

У графі «Стати до роботи» лікар:

  • вказує словами число і місяць виходу пацієнта на роботу, свої посаду та прізвище;
  • засвідчує запис підписом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 3.13 Інструкції № 532).

Отже, законодавство не забороняє, щоб листок непрацездатності відкривав один лікар, а закривав інший. Головні умови:

  • листок непрацездатності має відкрити, а потім видати один лікувально-профілактичний заклад;
  • заповнювати листок непрацездатності повинен лікар, який особисто оглядав хворого, зробив записи у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого, обгрунтував тимчасову непрацездатність.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2025: розміри

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025, а також розглянемо, на які виплати впливає його розмір.
16600

Розрахунок пенсії в Україні 2025: правила

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати
90883

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
69099

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю
3253