Лікарняний відкрили й закрили різні лікарі: чи приймати

1882

Запитання

Чи можна прийняти листок непрацездатності, якщо його відкрив один лікар, а закрив інший?

Відповідь

Право видавати лікарняний лист мають лікуючі лікарі державних і комунальних закладів охорони здоров’я (п. 1.4.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455; далі — Інструкція № 455).

Лицьовий бік листка непрацездатності заповнює лікуючий лікар або молодший медичний працівник із медичною освітою (п. 1 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці, Фонду втрати працездатності, Фонду соцстраху нещасн. випадків від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406; далі — Інструкція № 532).

Лікар видає або продовжує лікарняний лист тільки після того, як особистого огляне хворого та обгрунтує тимчасову непрацездатність у медкарті (п. 1.7 Інструкції № 455).

Листок непрацездатності видає та закриває один лікувально-профілактичний заклад. Виняток — хворий доліковується в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу. Якщо є показання до подальшого лікування іншим лікувально-профілактичним закладом, видають новий листок непрацездатності як продовження попереднього (п. 1.8 Інструкції № 455).

У графі «Стати до роботи» лікар:

  • вказує словами число і місяць виходу пацієнта на роботу, свої посаду та прізвище;
  • засвідчує запис підписом та печаткою закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності» (п. 3.13 Інструкції № 532).

Отже, законодавство не забороняє, щоб листок непрацездатності відкривав один лікар, а закривав інший. Головні умови:

  • листок непрацездатності має відкрити, а потім видати один лікувально-профілактичний заклад;
  • заповнювати листок непрацездатності повинен лікар, який особисто оглядав хворого, зробив записи у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого, обгрунтував тимчасову непрацездатність.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64546

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6169

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49272

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73050

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133