На якому субрахунку обліковувати секції демонтованої огорожі

913

Запитання

Бюджетна установа провела капітальний ремонт огорожі і демонтувала старі металеві секції. У подальшому плануємо передати ці секції іншій установі. На якому субрахунку їх обліковувати?

Відповідь

Обліковуйте демонтовані секції огорожі на субрахунку 1513 «Будівельні матеріали». Пояснимо чому.

Демонтовані секції металевої огорожі не є конструктивно відокремленим предметом, який призначений, щоб виконувати певні самостійні функції, тому в обліку визнавайте їх не основним засобом, а запасами.

На якому субрахунку обліковувати каркасно‑тентову конструкцію

Коли обираєте субрахунок для обліку активів, керуйтеся нормами Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

За вимогами цього Порядку субрахунок 1513 «Будівельні матеріали» призначений для обліку будівельних конструкцій і деталей, а саме:

  • металевих, залізобетонних і дерев’яних конструкцій;
  • блоків і збірних частин будівель і споруд;
  • збірних елементів;
  • інших матеріальних цінностей, які необхідні для будівництва.

Оприбутковуйте запаси, які отримали в процесі ремонту основних засобів, за чистою вартістю реалізації або в оцінці можливого їх використання. Останню можна визначити на основі вартості подібних запасів за наявності їх на балансі установи. Обов’язково врахуйте ступінь їх придатності до експлуатації (п. 15 розд. II Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік відпусток

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надають працівникам. І хоча цю вимогу визначає стаття 10 Закону про відпустки, яка врегульовує порядок надання щорічних відпусток, все ж обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників. Їх обліковує кадрова служба установи або спеціаліст, на якого покладені обов’язки з кадрового обліку, але не бухгалтер. Бухгалтер ні до оформлення відпусток, ні до їх обліку відношення немає.
3133

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
119096

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
300091

Міжбюджетні трансферти – облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати - експертний досвід.
9720