Строк дії колективного договору

10419

Запитання

Керівник установи має намір укласти колективний договір. На який строк потрібно його укладати і якими нормативними документами керуватися?

Відповідь

Колективний договір укладають працівники і роботодавці, аби врегулювати виробничі, трудові, соціально-економічні відносини та узгодити інтереси (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Під час складання колективних договорів сторони, зважаючи на норми чинного законодавства, визначають свої зобов’язання.

Строк дії колективного договору законодавство не регламентує. Сторони колективного договору мають право встановити його на свій розсуд. При цьому вони мають врахувати:

  • особливості умов праці в конкретній установі, організації;
  • строки реального виконання зобов’язань;
  • негативні наслідки укладення колективних договорів на надто короткий чи довгий строк.

Недоцільно встановлювати строк дії колективного договору менше ніж на один рік, адже погодження його умов зачасту складна і тривала процедура. До чинного колективного договору можна вносити зміни та доповнення, зумовлені змінами в організації виробництва та праці установи.

Тривалий строк також неприйнятний, оскільки зобов’язання, які врегульовують відносини сторін, часто змінюються. Так, у сторін можуть виникати спори, конфлікти щодо зміни окремих положень договору, їх переукладення.

За таких умов колективний договір доцільно укладати на строк від трьох до п’яти років.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228611

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118661

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298884

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
305057

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30474