Строк дії колективного договору

10751

Запитання

Керівник установи має намір укласти колективний договір. На який строк потрібно його укладати і якими нормативними документами керуватися?

Відповідь

Колективний договір укладають працівники і роботодавці, аби врегулювати виробничі, трудові, соціально-економічні відносини та узгодити інтереси (ст. 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII). Під час складання колективних договорів сторони, зважаючи на норми чинного законодавства, визначають свої зобов’язання.

Строк дії колективного договору законодавство не регламентує. Сторони колективного договору мають право встановити його на свій розсуд. При цьому вони мають врахувати:

  • особливості умов праці в конкретній установі, організації;
  • строки реального виконання зобов’язань;
  • негативні наслідки укладення колективних договорів на надто короткий чи довгий строк.

Недоцільно встановлювати строк дії колективного договору менше ніж на один рік, адже погодження його умов зачасту складна і тривала процедура. До чинного колективного договору можна вносити зміни та доповнення, зумовлені змінами в організації виробництва та праці установи.

Тривалий строк також неприйнятний, оскільки зобов’язання, які врегульовують відносини сторін, часто змінюються. Так, у сторін можуть виникати спори, конфлікти щодо зміни окремих положень договору, їх переукладення.

За таких умов колективний договір доцільно укладати на строк від трьох до п’яти років.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухгалтерська довідка – ЗРАЗОК

Для яких саме господарських операцій складається бухгалтерська довідка? Яку інформацію у ній вказувати? Відповімо на запитання й наведемо зразки заповнення для різних робочих ситуацій.
47015

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
13147

Інвентарна картка обліку об’єкта основних засобів: заповнення без помилок

На підставі акта введення в експлуатацію основних засобів, акта приймання-передачі основних засобів, технічної та іншої супровідної документації бухгалтер формує регістри аналітичного обліку. Серед них – інвентарна картка обліку об’єкта основних засобів бюджетних установ. Розглянемо детально, як її заповнити.
64296