Коли складати план фінансування будівництва

9600

Запитання

Замовник провів процедуру закупівлі в минулому році. Будівельні роботи за нею передбачені на два роки. Чи потрібно складати річний план на фінансування будівництва?

Відповідь

План фінансування будівництва — обов’язковий додаток до договору підряду.

Договори підряду на будівельні роботи сторони укладають за порядком, визначеним Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови).

Так, пункт 83 Загальних умов установлює, що фінансування робіт (будівництва об’єкта) проводять за планом, який:

  • складає замовник;
  • узгоджують з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та підрядником;
  • є невід’ємною частиною договору підряду.

Що Мінфін пропонує змінити у фінансовій звітності

План фінансування будівництва замовник складає на підставі титулу будови (об’єкта), проекту організації будівництва. Він ураховує календарні графіки виконання робіт і порядок проведення розрахунків за виконані роботи.

Сторони узгоджують план фінансування будівництва у порядку, визначеному договором.

План фінансування будівництва складають на весь період будівництва за роками, а на поточний рік — за місяцями з визначенням джерел та напрямів фінансування, видами витрат (п. 84 Загальних умов). Щомісячний розподіл коштів для перехідних об’єктів будівництва сторони узгоджують щороку у визначені договором підряду строки.

Відповідно до договору підряду замовник має право у визначені строки уточнити план фінансування будівництва на поточний рік з урахуванням наявних у нього коштів, обсягів фактично виконаних робіт тощо.

Отже, якщо замовник провів процедуру закупівлі будівельних робіт у минулому році, план фінансування будівництва на поточний рік сторони складають та узгоджують в порядку, визначеному договором підряду, укладеним за результатами процедури закупівлі.

Коли замовник складатиме план фінансування будівництва, радимо скористатися рекомендаціями, наведеними у наказі Мінрегіонбуду «Про оприлюднення Рекомендацій зі складання додатків до договору підряду в капітальному будівництві» від 13.01.2009 № 2.

А ось відображати в річному плані закупівель суму коштів, виділених на фінансування будівництва в поточному році за діючим договором, який укладений у попередньому році, не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22006

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17649

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
58020