Коли складати план фінансування будівництва

7405

Запитання

Замовник провів процедуру закупівлі в минулому році. Будівельні роботи за нею передбачені на два роки. Чи потрібно складати річний план на фінансування будівництва?

Відповідь

План фінансування будівництва — обов’язковий додаток до договору підряду.

Договори підряду на будівельні роботи сторони укладають за порядком, визначеним Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови).

Так, пункт 83 Загальних умов установлює, що фінансування робіт (будівництва об’єкта) проводять за планом, який:

  • складає замовник;
  • узгоджують з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та підрядником;
  • є невід’ємною частиною договору підряду.

Що Мінфін пропонує змінити у фінансовій звітності

План фінансування будівництва замовник складає на підставі титулу будови (об’єкта), проекту організації будівництва. Він ураховує календарні графіки виконання робіт і порядок проведення розрахунків за виконані роботи.

Сторони узгоджують план фінансування будівництва у порядку, визначеному договором.

План фінансування будівництва складають на весь період будівництва за роками, а на поточний рік — за місяцями з визначенням джерел та напрямів фінансування, видами витрат (п. 84 Загальних умов). Щомісячний розподіл коштів для перехідних об’єктів будівництва сторони узгоджують щороку у визначені договором підряду строки.

Відповідно до договору підряду замовник має право у визначені строки уточнити план фінансування будівництва на поточний рік з урахуванням наявних у нього коштів, обсягів фактично виконаних робіт тощо.

Отже, якщо замовник провів процедуру закупівлі будівельних робіт у минулому році, план фінансування будівництва на поточний рік сторони складають та узгоджують в порядку, визначеному договором підряду, укладеним за результатами процедури закупівлі.

Коли замовник складатиме план фінансування будівництва, радимо скористатися рекомендаціями, наведеними у наказі Мінрегіонбуду «Про оприлюднення Рекомендацій зі складання додатків до договору підряду в капітальному будівництві» від 13.01.2009 № 2.

А ось відображати в річному плані закупівель суму коштів, виділених на фінансування будівництва в поточному році за діючим договором, який укладений у попередньому році, не потрібно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
99887

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40155

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
67935

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3666