Щорічна відпустка для працівника, призваного на військову службу

2015

Запитання

Чи має право на відпустку працівник, призваний на військову службу?

Відповідь

Калькулятор днів щорічної відпустки

Державна служба з питань праці розяснило, чи має право на шорічну відпустку працівник, призваний на військову службу у лютому 2022 року?

За законом, такий працівник за час проходження служби має часткове право на відпустку: з дня призову і по 18.07.2022 включно. В цей день набув чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

Портал «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що за мобілізованим працівником зберігається місце роботи, посада і середній заробіток поки він не звільниться або не закінчиться особливий період.

Час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали посаду та заробіток, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

За інформацією Держпраці

 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322454

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
79988

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
47185