Чи має право керівник знизити класність водію

533
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Водій установи систематично порушує трудову і транспортну дисципліну. Чи має право керівник установи знизити йому клас кваліфікації?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

У процесі роботи водію можуть не тільки підвищити, а й понизити кваліфікаційну категорію. Робітникові можуть знизити кваліфікацію на один розряд:

Чи зберігаються кваліфікаційна категорія та педзвання вчителя на посаді за сумісництвом

Керівник установи може знизити клас водію автотранспортних засобів, якщо таку можливість і процедуру передбачає положення, яке регламентує ці питання. Такі положення приймають в установах, організаціях як додаток до колективного договору.

Якщо працівникам знижують кваліфікації на один розряд у випадку грубого порушення ними технологічної дисципліни та інших серйозних порушень, це не є зміною істотних умов праці, оскільки в цій ситуації не змінюється зміст трудової функції за цією професією. Тож і відповідно працівника не потрібно повідомляти про це за два місяці згідно з частиною 3 статті 32 КЗпП.

Якщо водій, після того як йому понизили кваліфікацію, реабілітувався, то розряд можна відновити. Законодавство не визначає чітких строків, коли можна поновити розряд (клас). Тому такі питання потрібно врегулювати внутрішніми документами установи.

Чи має право керівник знизити класність водію

ПРОЙТИ БЕЗПЛАТНО та ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14176

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60416