Чи може міська рада виділити кошти на ритуальні послуги

847
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Чи має право міська рада надавати за рахунок коштів місцевого бюджету ритуальні послуги у зв’язку з похованням самотніх громадян?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Повноваження сільських, селищних, міських рад визначають норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон № 280), Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII тощо. Також належну реалізацію власних повноважень радами регулюють Методичні рекомендації щодо виконання власних (самоврядних) повноважень об’єднаної територіальної громади у сфері соціального захисту населення, затверджені наказом Мінсоцполітики від 19.01.2016 № 26.

Як оплатити лікарняний із накладкою днів хвороби, якщо працівник помер

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад можуть, зокрема, надавати:

  • за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальні послуги у зв’язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян;
  • допомогу на поховання громадян в інших випадках, які передбачає законодавство

    (пп. 2 п. «а» ч. 1 ст. 34 Закону № 280).

Тож виділяти кошти на ритуальні послуги з місцевого бюджету — законно.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка посадовій особі ОМС за стаж державної служби

Посадовець органів місцевого самоврядування (ОМС) має можливість щорічної додаткової відпустки за вислугу років. Однак є посадовці ОМС, які мають ще й досвід державної служби. Чи зараховується стаж державної служби у вислугу років такого посадовця? Дізнаємося про це й тривалість таких відпусток.
12487