Відповідь
Шпаргалка бухгалтера на 2023 рік
ДПС України опублікувала пояснення щодо застосування Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи»
Нематеріальний актив – немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований.
У податковому обліку до групи 5 нематеріальних активів відноситься авторське право та суміжні з ним права:
- право на літературні, художні, музичні твори,
- комп’ютерні програми,
- програми для електронно-обчислювальних машин,
- компіляції даних (баз даних),
- фонограми,
- відеограми,
- передач (програми) організацій мовлення, крім тих, витрати на придбання яких визнаються роялті.
А до групи 6 — інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).
Тому у податковому обліку витрати платника податку на придбання права користування комп’ютерними програмами відносяться до групи 5 нематеріальних активів.
За інформацією ГУ ДПС у м. Києві
Як і коли обчислювати знос основних засобів, які методи при цьому застосовувати, як задокументувати цю операцію у бюджетників – у цьому огляді
Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
Вести облік запасів у бюджетному підприємстві простіше, коли маєш підказки від експертів. Розгляньмо, які є групи обліку запасів, які використовувати субрахунки та КЕКВ, як документально оформити облік запасів. А на прикладах покажемо, як відобразити в обліку запаси.
Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації надамо бланк форми 5-дс та повну інструкцію зі складання приміток до річної фінансової звітності бюджетної установи. Підкажемо також на що звернути особливу увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
Для бухгалтера підготовка до фінзвітності без перебільшення — гаряча пора, чергова нагода перевірити, чи правильно він вів бухоблік. На допомогу – всі бланки