Чи може працівник за кордоном перевестись на іншу посаду

1259

Запитання

Чи може працівник за кордоном перевестись на іншу посаду?

Відповідь

переведення на іншу посаду

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Державна служба України з питань праці коментує питання, чи може працівник, який опинився за кордоном після початку вторгнення, перевестись на іншу посаду в разі скорочення. 

Держпраці радить роботодавцям прийняти рішення проведення такого працівника на дистанційну роботу, якщо специфіка передбачає можливість виконання посадових обов'язків віддалено. Якщо такої можливості немає – працівнику можуть бути надані відпустки, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Також, одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. Цього вимагає частина третя статті 49-2 КЗпП України. Роботодавці зобов’язані запропонувати скороченому працівнику вакансії, які були на день попередження про звільнення та які з’являться протягом 2 місяців і відповідають професії та кваліфікації. 

Проте роботодавці не зобов’язані пропонувати працівнику посаду вищого рівня, можливість призначення на такі посади визначається загальними правилами про комплектування кадрів, які діють на підприємстві. Звільнення з підстав скорочення чисельності або штату працівників допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

Нагадаємо, що Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 протягом періоду дії воєнного стану дозволяє роботодавцям на прохання працівника надавати відпустку без збереження зарплати і без обмеження строку. Якщо працівник виїхав за кордон або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, роботодавець в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю не більше 90 календарних днів.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14126

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9821

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12961