Чи може працівник за кордоном перевестись на іншу посаду

762

Запитання

Чи може працівник за кордоном перевестись на іншу посаду?

Відповідь

переведення на іншу посаду

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Державна служба України з питань праці коментує питання, чи може працівник, який опинився за кордоном після початку вторгнення, перевестись на іншу посаду в разі скорочення. 

Держпраці радить роботодавцям прийняти рішення проведення такого працівника на дистанційну роботу, якщо специфіка передбачає можливість виконання посадових обов'язків віддалено. Якщо такої можливості немає – працівнику можуть бути надані відпустки, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Також, одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. Цього вимагає частина третя статті 49-2 КЗпП України. Роботодавці зобов’язані запропонувати скороченому працівнику вакансії, які були на день попередження про звільнення та які з’являться протягом 2 місяців і відповідають професії та кваліфікації. 

Проте роботодавці не зобов’язані пропонувати працівнику посаду вищого рівня, можливість призначення на такі посади визначається загальними правилами про комплектування кадрів, які діють на підприємстві. Звільнення з підстав скорочення чисельності або штату працівників допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

Нагадаємо, що Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 протягом періоду дії воєнного стану дозволяє роботодавцям на прохання працівника надавати відпустку без збереження зарплати і без обмеження строку. Якщо працівник виїхав за кордон або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, роботодавець в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю не більше 90 календарних днів.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151266

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14357