Чи може працівник за кордоном перевестись на іншу посаду

1502

Запитання

Чи може працівник за кордоном перевестись на іншу посаду?

Відповідь

переведення на іншу посаду

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Державна служба України з питань праці коментує питання, чи може працівник, який опинився за кордоном після початку вторгнення, перевестись на іншу посаду в разі скорочення. 

Держпраці радить роботодавцям прийняти рішення проведення такого працівника на дистанційну роботу, якщо специфіка передбачає можливість виконання посадових обов'язків віддалено. Якщо такої можливості немає – працівнику можуть бути надані відпустки, в тому числі і без збереження заробітної плати.

Також, одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. Цього вимагає частина третя статті 49-2 КЗпП України. Роботодавці зобов’язані запропонувати скороченому працівнику вакансії, які були на день попередження про звільнення та які з’являться протягом 2 місяців і відповідають професії та кваліфікації. 

Проте роботодавці не зобов’язані пропонувати працівнику посаду вищого рівня, можливість призначення на такі посади визначається загальними правилами про комплектування кадрів, які діють на підприємстві. Звільнення з підстав скорочення чисельності або штату працівників допускається, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу.

Нагадаємо, що Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 протягом періоду дії воєнного стану дозволяє роботодавцям на прохання працівника надавати відпустку без збереження зарплати і без обмеження строку. Якщо працівник виїхав за кордон або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, роботодавець в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю не більше 90 календарних днів.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149141

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14312

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
176800

Військовий облік жінок за новими правилами

Експерт підкаже, як вести військовий облік жінок на підприємстві або в установі. Поговоримо про законодавчі норми та роз'яснимо, як впоратися з новими обсягами роботи і не порушити закон.
26839