Чи можна перервати відпустку з вагітності та пологів через смерть дитини

2493

Запитання

Чи має право працівниця перервати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами через смерть дитини? Які підтвердні документи надавати?

Відповідь

Так. Працівниця має право перервати відпустку з вагітності та пологів через смерть дитини, але не зобов’язана цього робити.

Законодавство не зобов’язує переривати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з таких підстав, як народження дитини мертвою або смерть дитини у післяпологовому періоді, та утримувати із породіллі допомогу з вагітності та пологів. Окрім того, післяпологову частину відпустки надають, щоб жінка відновила здоров’я після пологів. Отже, відпустка не залежить від результатів вагітності.

Жінка, яка втратила дитину під час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, не зобов’язана ставати до роботи до закінчення строку відпустки. Утім, оскільки перебування працівниці у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами — її право, а не обов’язок, вона може перервати таку відпустку та достроково вийти на роботу.

Підстава перервати відпустку — заява працівниці.

Не вимагайте копії ані свідоцтва про смерть дитини, ані інших підтвердних документів. Законодавство не зобов’язує жінку обґрунтовувати бажання перервати відпустку.

Переривання відпустки і вихід на роботу оформлюйте наказом.

Роботодавець має повернути до ФСС кошти за ту кількість днів, на яку працівниця перериває відпустку, на підставі заяви працівниці (лист ФСС від 16.09.2013 № 04-29-2494).

Чи можна перервати відпустку з вагітності та пологів через смерть дитини
ТАРАС ШАРИЙ,шеф-редактор МСFR Головбух, ACCA DipIFR
Зросла мінзарплата: чи дотягувати декретні та ЄСВ до мінімального розміру?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60480