Чи може керівник ЗДО отримувати доплату за ведення діловодства та сайту

2388
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

У ЗДО відсутня посада діловода. Тому документацію згідно з Номенклатурою справ та вебсайт закладу веде його директор. Чи має він право отримувати доплату за таку роботу та в якому розмірі?

Відповідь

Так, має. Пояснимо, в якому розмірі.

Учителям, викладачам та іншим працівникам закладів освіти, які відповідають за ведення діловодства, бухгалтерського обліку, вебсайту, можна робити доплату в розмірі 10% посадового окладу. Такий розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам державних і комунальних закладів та установ освіти визначено у Постанові № 1391.

Однак преміювати керівників навчальних закладів, установ освіти, установлювати їм надбавки і доплати до посадових окладів, надавати матеріальну допомогу можна тільки за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці (абз. 2 пп. 5 п. 4 Наказу № 557).

Тож доплату за ведення діловодства та вебсайту керівнику ЗДО встановлює засновник або уповноважений ним орган. Це випливає з положень пункту 3 статті 31 Закону № 2628, адже саме засновник або уповноважений ним орган призначає на посаду та звільняє з посади керівника ЗДО.

Якщо засновник делегував повноваження у сфері управління освітою відділу освіти, який має статус юридичної особи та є розпорядником коштів, то доплату керівнику ЗДО встановлює відділ освіти відповідним наказом.

Розмір доплати залежить від наявних коштів на оплату праці. Якщо дозволяє фонд заробітної плати, затверджений в кошторисі ЗДО, то його керівнику за ведення діловодства та вебсайту можна встановити дві доплати у розмірі 10% посадового окладу.

Чи може керівник ЗДО отримувати доплату за ведення діловодства та сайту
ОЛЕНА МАКАРУК,головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України
Педпрацівники отримають нові доплати та підвищення посадових окладів. З’ясуємо, які розміри, порядок та умови встановлення підвищень і доплат у державних та комунальних закладах освіти

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239235

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234574

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26685

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322465

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207326