Чи можна звільнити невакцинованого працівника

509
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник закладу освіти не щепився проти COVID-19, і його, відповідно до наказу керівника, у грудні минулого року відсторонили від роботи без збереження заробітної плати. Працівник і надалі не планує вакцинуватися. Коли працівник може приступити до роботи? Чи можна його звільнити?

Відповідь

Працівник, якого відсторонили від роботи у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації проти COVID-19, може приступити до роботи, якщо:

  • закінчилася дія карантину, який встановив Кабмін, щоб запобігти поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

або

  • працівник отримав обов’язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Такі підстави закінчення строку відсторонення працівника від роботи визначає наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153.

Законодавство про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність у працівника щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, або відмова від вакцинації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14271

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13016