Чи можна звільнити невакцинованого працівника

345
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівник закладу освіти не щепився проти COVID-19, і його, відповідно до наказу керівника, у грудні минулого року відсторонили від роботи без збереження заробітної плати. Працівник і надалі не планує вакцинуватися. Коли працівник може приступити до роботи? Чи можна його звільнити?

Відповідь

Працівник, якого відсторонили від роботи у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації проти COVID-19, може приступити до роботи, якщо:

  • закінчилася дія карантину, який встановив Кабмін, щоб запобігти поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

або

  • працівник отримав обов’язкове профілактичне щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Такі підстави закінчення строку відсторонення працівника від роботи визначає наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153.

Законодавство про працю не передбачає такої підстави для звільнення, як відсутність у працівника щеплення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, або відмова від вакцинації.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14181

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
60481