Які доплати можна встановити завідувачу бібліотеки

456
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

Чи встановлюють доплату педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, за завідування бібліотекою (медіатекою) згідно з Постановою № 1391 за умови, що в ЗЗСО немає штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)? Чи можна встановити доплату в розмірі 15% завідувачу бібліотеки ЗЗСО?

Відповідь

Ні, не можна, але можливо «компенсувати». Пояснимо детальніше.

Розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності згідно з Постановою № 1391 встановлюють працівникам, які займають посади згідно з переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим Постановою № 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників закладів та установ освіти (Постанова № 1391).

Посаду завідувача бібліотеки ЗЗСО законодавство не відносить до посад педагогічних та науково-педагогічних працівників (Постанова № 963). Тож доплати завідувачу бібліотеки ЗЗСО Постанова № 1391 справді не передбачає.

Які доплати можна встановити завідувачу бібліотеки

Перевірте, чи правильно ви оплачуєте надурочні години

Однак встановити доплату за завідування бібліотекою в ЗССО для штатних посад бібліотечних працівників у розмірі 5–15% посадового окладу дозволяє Інструкція № 102, яка чинна на сьогодні. Конкретний розмір доплати визначає керівник закладу освіти за погодженням із профспілковим комітетом. За нарахування доплати ураховуйте розмір фонду підручників, з яким веде роботу завідувач бібліотеки (п. 58 Інструкції № 102).

Наразі Інструкцію № 102 застосовують у частині, що не суперечить умовам оплати праці, які визначає Наказ № 557. Цей наказ розроблений відповідно до Постанови № 1298. Перелічені нормативні документи не передбачають вимоги щодо встановлення доплати за завідування бібліотекою ЗССО. Тож за умови, що ЗССО не має посади завідувача бібліотеки, керівник цього закладу може встановити доплату за завідування бібліотекою бібліотечним працівникам згідно з Інструкція № 102.

Також відповідно до Інструкції № 102 можна встановити таку доплату завідувачу бібліотеки, але не за завідування бібліотекою, а саме за роботу з фондом підручників.

Крім того, бібліотекарям закладів освіти можна встановлювати надбавки:

  • за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  • за складність, напруженість у роботі в розмірі до 50% посадового окладу (абз. «а» п.п. 3 п. 2 наказу № 745).

Граничний розмір надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50% посадового окладу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавки скасовують або зменшують.

Також завідувачу бібліотеки ЗЗСО та іншим бібліотечним працівникам належить виплачувати доплату за вислугу років за наявності відповідного стажу роботи на посадах, що визначає додаток до Порядку № 84.

Крім того, бібліотечним працівникам, перелік посад яких затверджує Постанова № 84, встановлюють надбавку за особливі умови роботи в граничному розмірі 50% посадового окладу (Постанова № 1073).

Які доплати можна встановити завідувачу бібліотеки
ІРИНА ПРОКОПЧУК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Різниця між вихідними та святковими днями має принципове значення, тому що впливає на розмір виплат працівникам. Ми зібрали чотири випадки розрахунку, які допоможуть краще це зрозуміти. Якщо проігноруєте цю різницю, ризикуєте недоплатити або переплатити працівникам.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
239232

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
234565

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26681

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
322457

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
207324