Як перевести працівників на дистанційну роботу

2210
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Керівник установи має намір перевести деяких працівників на дистанційну роботу. Кого можна перевести і в яких випадках?

Відповідь

Якщо керівник установи запроваджує тимчасовий дистанційний режим роботи для працівників, що вже працюють, наприклад, на час епідемії/пандемії, законодавство дозволяє зробити це на підставі наказу/розпорядження.

Запровадити тимчасовий дистанційний режим роботи можна на час:

  • самоізоляції працівника у випадках, які встановлює законодавство;
  • загрози збройної агресії;
  • надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру.

Як перевести працівників на дистанційну роботу

Повідомлення про прийняття на роботу: оформляйте по‑новому

Керівник установи має ознайомити працівника з наказом упродовж двох днів із дня, коли він ухвалить таке рішення, але до того, як запровадить дистанційну роботу.

Перевести працівника на дистанційну роботу можна лише за його згодою. Переведення з ініціативи керівника установи вважають зміною істотних умов праці, про що працівників необхідно попереджати за два місяці. Новоприйняті працівники можуть працювати дистанційно після того, як з ними укладуть трудовий договір про дистанційну роботу в письмовій формі.

Працівники можуть також самостійно звернутися до роботодавця з проханням унести зміни до їх трудових договорів, а саме — відкоригувати умови їхньої праці. Для цього працівникам потрібно написати заяву з проханням перевести їх на дистанційну роботу на період, приміром, оголошеного урядом карантину через коронавірус. Тож якщо будуть добровільні заяви працівників, не діє вимога про двомісячний строк щодо попередження про зміни істотних умов праці. Тоді роботодавець буде вправі одразу на підставі отриманих заяв від своїх підлеглих видати наказ на переведення їх на дистанційну роботу.

Як перевести працівників на дистанційну роботу
Оплата праці в умовах посткарантинуВи класний бухгалтер і в оплаті відпускних та лікарняних вам немає рівних? Покажіть свій результат - пройдіть самоперевірку власних знань!

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86875

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
10418