Чи може керівник ЗДО отримувати доплату за ведення діловодства та сайту

725
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

У ЗДО відсутня посада діловода. Тому документацію згідно з Номенклатурою справ та вебсайт закладу веде його директор. Чи має він право отримувати доплату за таку роботу та в якому розмірі?

Відповідь

Так, має. Пояснимо, в якому розмірі.

Учителям, викладачам та іншим працівникам закладів освіти, які відповідають за ведення діловодства, бухгалтерського обліку, вебсайту, можна робити доплату в розмірі 10% посадового окладу. Такий розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам державних і комунальних закладів та установ освіти визначено у Постанові № 1391.

Однак преміювати керівників навчальних закладів, установ освіти, установлювати їм надбавки і доплати до посадових окладів, надавати матеріальну допомогу можна тільки за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці (абз. 2 пп. 5 п. 4 Наказу № 557).

Чи може керівник ЗДО отримувати доплату за ведення діловодства та сайту

Негайно виправте формулювання у ваших цивільно-правових договорах

Тож доплату за ведення діловодства та вебсайту керівнику ЗДО встановлює засновник або уповноважений ним орган. Це випливає з положень пункту 3 статті 31 Закону № 2628, адже саме засновник або уповноважений ним орган призначає на посаду та звільняє з посади керівника ЗДО.

Якщо засновник делегував повноваження у сфері управління освітою відділу освіти, який має статус юридичної особи та є розпорядником коштів, то доплату керівнику ЗДО встановлює відділ освіти відповідним наказом.

Розмір доплати залежить від наявних коштів на оплату праці. Якщо дозволяє фонд заробітної плати, затверджений в кошторисі ЗДО, то його керівнику за ведення діловодства та вебсайту можна встановити дві доплати у розмірі 10% посадового окладу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
669

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263390

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72065

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132302