Які доплати можна встановити завідувачу бібліотеки

1901
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

Чи встановлюють доплату педагогічним та іншим працівникам, які проводять бібліотечну роботу та роботу з бібліотечним фондом підручників, за завідування бібліотекою (медіатекою) згідно з Постановою № 1391 за умови, що в ЗЗСО немає штатної посади завідувача бібліотеки (медіатеки)? Чи можна встановити доплату в розмірі 15% завідувачу бібліотеки ЗЗСО?

Відповідь

Ні, не можна, але можливо «компенсувати». Пояснимо детальніше.

Розміри підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності згідно з Постанова № 1391 встановлюють працівникам, які займають посади згідно з переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим Постановою № 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників закладів та установ освіти (п. 2 Постанови № 1391).

Посаду завідувача бібліотеки ЗЗСО законодавство не відносить до посад педагогічних та науково-педагогічних працівників (Постанова № 963). Тож доплати завідувачу бібліотеки ЗЗСО Постанова № 1391 справді не передбачає.

Які доплати можна встановити завідувачу бібліотеки

Перевірте, чи правильно ви оплачуєте надурочні години

Однак встановити доплату за завідування бібліотекою в ЗССО для штатних посад бібліотечних працівників у розмірі 5–15% посадового окладу дозволяє Інструкція № 102, яка чинна на сьогодні. Конкретний розмір доплати визначає керівник закладу освіти за погодженням із профспілковим комітетом. За нарахування доплати ураховуйте розмір фонду підручників, з яким веде роботу завідувач бібліотеки (п. 58 Інструкції № 102).

Наразі Інструкцію № 102 застосовують у частині, що не суперечить умовам оплати праці, які визначає Наказ № 557. Цей наказ розроблений відповідно до Постанови № 1298.. Перелічені нормативні документи не передбачають вимоги щодо встановлення доплати за завідування бібліотекою ЗССО. Тож за умови, що ЗССО не має посади завідувача бібліотеки, керівник цього закладу може встановити доплату за завідування бібліотекою бібліотечним працівникам згідно з Інструкція № 102.

Також відповідно до Інструкція № 102 можна встановити таку доплату завідувачу бібліотеки, але не за завідування бібліотекою, а саме за роботу з фондом підручників.

Крім того, бібліотекарям закладів освіти можна встановлювати надбавки:

  • за високі досягнення у праці; за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  • за складність, напруженість у роботі в розмірі до 50% посадового окладу

    (абз. «а» п.п. 3 п. 2 наказу № 745).

Граничний розмір надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50% посадового окладу. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни надбавки скасовують або зменшують.

Також завідувачу бібліотеки ЗЗСО та іншим бібліотечним працівникам належить виплачувати доплату за вислугу років за наявності відповідного стажу роботи на посадах, що визначає додаток до Порядку № 84.

Крім того, бібліотечним працівникам, перелік посад яких затверджує Постанова № 84, встановлюють надбавку за особливі умови роботи в граничному розмірі 50% посадового окладу (Постанова № 1073).

Які доплати можна встановити завідувачу бібліотеки
ІРИНА ПРОКОПЧУК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Різниця між вихідними та святковими днями має принципове значення, тому що впливає на розмір виплат працівникам. Ми зібрали чотири випадки розрахунку, які допоможуть краще це зрозуміти. Якщо проігноруєте цю різницю, ризикуєте недоплатити або переплатити працівникам.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71423

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131798

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13889

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347687