Чи має право жінка працювати за сумісництвом під час декретної відпустки

1823
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має бажання працювати на умовах неповного робочого часу. Чи має право вона влаштуватися на роботу не за місцем її основної роботи?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

За бажанням жінки або особи, які фактично доглядають за дитиною, коли перебувають у відпустці для догляду за дитиною, можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 8 ст. 179 КЗпП).

На прохання вагітної жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікою, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Оплачують працю в таких випадках пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Чи має право жінка працювати за сумісництвом під час декретної відпустки

Страховий стаж: як застосувати для оплати е-лікарняних

Законодавство не встановлює, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня — в установі, з якою вона перебуває у трудових відносинах, чи в іншій установі.

Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати як у тій самій, так і в іншій установі або вдома.

Якщо жінка приступає до роботи в іншій установі, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи не потрібна.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86349

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9667