Керівник не встановив надбавки працівникам. Чи правомірно?

886
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Керівник установи не встановив у 2022 році кільком працівникам надбавку за складність і напруженість у роботі, хоча фонд зарплати дозволяє її виплачувати. Невдоволені працівники мають намір скаржитися. Чи правомірні дії керівника установи?

Відповідь

Надбавка за складність і напруженість у роботі — одна з виплат стимулюючого характеру, специфічна для бюджетної сфери. За якісну роботу, високий рівень кваліфікації, професійну майстерність працівникам бюджетних установ, відповідно до Постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298, керівник установи може встановити надбавки в розмірі до 50% посадового окладу за:

Доплата за несприятливі умови праці. Нараховуємо правильно

  • складність, напруженість у роботі;
  • високі досягнення у праці;
  • виконання особливо важливої роботи — на строк її виконання.

Утім, щоб виплатити такі надбавки, керівник установи має врахувати певні обмеження. Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не може перевищувати 50% посадового окладу. Так, якщо працівнику одночасно встановлюють дві надбавки, приміром за виконання особливо важливої роботи та за високі досягнення у праці, то загальний їх розмір не повинен перевищувати 50% його посадового окладу.

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

Якщо ж працівник несвоєчасно виконуватиме завдання, погіршиться якість його роботи, такі надбавки керівник установи може скасувати або зменшити їх розмір. Умови, за яких керівник установи встановлює надбавки, пропишіть у локальному документі, наприклад, у Положенні про оплату праці.

Надбавку за складність, напруженість у роботі виплачують у межах фонду оплати праці і вона не має обов’язкового характеру. Рішення про її встановлення, скасування, зменшення розміру керівник ухвалює залежно від наявності коштів.

Тож якщо строк, на який керівник установи призначив працівникам надбавку за складність і напруженість у роботі, сплив, з початком нового бюджетного року керівник видає новий наказ. Якщо в новому бюджетному році він не призначив кільком працівникам надбавки за складність і напруженість у роботі, порушення законодавства в його діях немає:

  • адже строк попереднього наказу про встановлення надбавки закінчився;
  • остаточне рішення про встановлення надбавки тому чи тому працівнику ухвалює керівник.

Отже, саме керівник установи може позбавити надбавки конкретних працівників, навіть за наявності коштів на ці цілі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати педпрацівникам у 2024 році

Які доплати встановлені педагогам в 2024 році – з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти – у матеріалі.
31990

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшити заробіток працівників дають змогу інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. Саме про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024 поговоримо докладно.
28777

Е-лікарняний: інструкція для бухгалтера 2024

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
22417