Який тарифний розряд установити логопедам ЗДО

6370
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

До закладу дошкільної освіти в січні 2022 року зарахували двох логопедів. Яку категорію та тарифний розряд їм встановити, якщо стаж педагогічної роботи одного — два роки, другого — чотири роки 11 місяців і обидва мають дипломи про вищу освіту? Чи можна присвоїти їм різні категорії та встановити різні тарифні розряди?

Відповідь

Ні. Пояснимо детальніше.

Штатну одиницю вчителя-логопеда вводять у спеціальних та комбінованих дошкільних навчальних закладах (п. 3, 4 розд. ІІІ Типових штатних нормативів).

Розміри посадових окладів педагогічних працівників визначають за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, які встановлюють відповідно до додатка 9 до Наказу № 557 за наявності:

  • вищої кваліфікаційної категорії — 14-й тарифний розряд;
  • першої кваліфікаційної категорії — 13-й тарифний розряд;
  • другої кваліфікаційної категорії — 12-й тарифний розряд;
  • без категорії — 10–11-й тарифні розряди.

Педпрацівники отримають підвищення окладів та доплати

За якими правилами і який тарифний розряд встановлюють фахівцям без категорії — в Таблиці:

РозрядПравилоНорматив
• 11-й тарифний розрядЯкщо вони мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра чи отримали вищу освіту до введення в дію

Закону № 1556

Примітки *

та ** до

додатка 9 до Наказу № 557

• 10-й тарифний розрядНе мають освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста чи отримали середню спеціальну освіту до введення в дію

Закону № 1556

Присвоюють категорії та встановлюють тарифні розряди педагогічним працівникам за результатами атестації.

Випускникам закладів вищої освіти, які отримали повну вищу освіту, при прийомі на роботу встановлюють кваліфікаційну категорію «спеціаліст» (п. 4.3 Типового положення № 930). Тож педагогічним працівникам, які мають вищу педагогічну освіту за освітнім рівнем магістра чи спеціаліста, наказом керівника закладу за призначення на посаду визначають кваліфікаційну категорію «спеціаліст» без категорії та встановлюють посадовий оклад за 11-м тарифним розрядом.

За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігають присвоєні кваліфікаційні категорії/тарифні розряди та педагогічні звання до наступної атестації (п. 3.27 Типового положення № 930). Цю норму щодо збереження кваліфікаційної категорії при переході працівника з однієї педагогічної посади на іншу застосовують лише за наявності у працівника відповідної педагогічної освіти, яка дає йому право на зайняття цієї посади.

Вимогами до присвоєння вчителю-дефектологу/вчителю-логопеду кваліфікаційної категорії є наявність у педагогічного працівника вищої педагогічної освіти за освітнім рівнем магістра/спеціаліста зі спеціальності дефектологія/логопедія або корекційна освіта за нозологіями (п. 4.1 Типового положення № 930).

Присвоюють кваліфікаційні категорії за результатами атестації послідовно (п. 4.7 Типового положення № 930).

Атестація може бути черговою або позачерговою. Чергову атестацію проводять один раз на п’ять років (п. 1.7 Типового положення № 930). А позачергову — не раніше як через два роки після присвоєння попередньої кваліфікаційної категорії (п. 1.9 Типового положення № 930).

Позачергову атестацію проводять за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії/тарифного розряду або за поданням керівника, педагогічної ради закладу чи відповідного органу управління освітою.

Отже, коли приймаєте на роботу вчителя-логопеда з вищою освітою, який раніше не атестувався, присвойте йому кваліфікаційну категорію «спеціаліст» без категорії та встановіть 11-й тарифний розряд. Натомість для вчителя-логопеда з вищою освітою та стажем педагогічної роботи більше двох років за цією посадою, можна провести позачергову атестацію та присвоїти йому кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» та встановити 12-й тарифний розряд.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374417

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9895

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2523

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314946