Чи можна підвищити посадові оклади педагогічним працівникам медичного коледжу

897
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

Посадові оклади викладачам медичного коледжу підвищили на 10% відповідно до Постанови № 643 та на 10% відповідно до Постанови № 22. Чи мають право із січня 2022 року педпрацівники медичного коледжу, що зараз класифікується як заклад фахової передвищої освіти, на підвищення посадових окладів на 10% за роботу в певних типах закладів освіти згідно з Постановою № 1391? Якщо ні, то чи потрібно їм зменшувати розміри посадових окладів у порівнянні з груднем 2021 року?

Відповідь

Ні, не потрібно. Як діяти, пояснимо детальніше.

Із 1 вересня 2019 року, відповідно до Постанови № 22, педагогічним працівникам закладів і установ освіти, у тому числі і коледжів, встановлюють підвищення посадових окладів/ставок заробітної плати (далі — посадових окладів) на 10%. Ця постанова на сьогодні не втратила чинності і таке підвищення посадових окладів встановлюють педагогічним працівникам у закладах фахової передвищої освіти і в 2022 році.

А от Постанова № 643 із 1 січня 2022 року втратила чинність (п. 6 Постанови № 1391). Тому тепер підвищення посадових окладів керівним і педагогічним працівникам у коледжах не встановлюють.

На які доплати мають право педагоги в 2022 році

Зауважимо, що вищі навчальні заклади I–II рівнів акредитації, які в системі вищої освіти здійснюють підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і до 2020 року не отримали статусу коледжу відповідно до Закону № 1556,, набувають статусу закладу фахової передвищої освіти (пп. 2 п. 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 2745).

Статус коледжу отримує заклад освіти/структурний підрозділ закладу освіти, в якому обсяг підготовки здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра та/або молодшого бакалавра становить не менше 30 % загального ліцензованого обсягу (пп. 2 п. 2 Прикінцевих і перехідних положень Закону № 2745).

Отже, з 1 січня 2022 року відповідно до Постанова № 1391 не встановлюють підвищення посадових окладів:

  • керівним і педагогічним працівникам у коледжах, що є закладами вищої освіти;
  • у фахових коледжах, що є закладами фахової передвищої освіти, окрім певних типів закладів, що визначає

    Постанова № 1391.

Натомість Постанова № 1391 передбачає, що підвищення посадових окладів педагогічним та керівним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, за роботу в певних типах закладів та установ освіти встановлюють у таких закладах фахової передвищої освіти, а саме:

  • у закладах спеціалізованої освіти та закладах фахової передвищої освіти зі специфічними умовами навчання — на 10%;
  • спеціальних закладах освіти або за наявності спеціальних груп, класів — на 25%.

Щоб не допустити зменшення розміру заробітної плати працівників фахового коледжу, за наявності достатнього фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, керівник фахового коледжу може скористатися своїм правом і встановити педагогічним працівникам закладу надбавку за складність, напруженість у роботі або за виконання особливо важливої роботи (пп. 2 та 5 п. 4 Наказу № 557).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26576

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321987

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206817

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23970

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82165