Як установити зв’язок захворювання з умовами праці працівників

802
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

У працівника є підозра на хронічне професійне захворювання. Хто встановить йому діагноз?

Відповідь

Порядок, за яким виявлюють у працівника підозру на професійне захворювання, встановлюють та підтверджують професійне захворювання, а також форми відповідних документів, визначає постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

Якщо в працівника є підозри на хронічне професійне захворювання, складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці. Це необхідно, щоб установити діагноз.

Санітарно-гігієнічну характеристику складає лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням установи, організації, де працює хворий. Він це робить на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

Щоб віднести захворювання до хронічного професійного, проводять процедуру встановлення зв’язку захворювання з умовами праці. Нормативним підґрунтям для таких дій слугують Порядок № 337 та Перелік професійних захворювань, затверджений постановою КМУ від 8.11.2000 № 1662.

Чи можна перенести щорічну відпустку, що припала на лікарняний

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою