Як установити зв’язок захворювання з умовами праці працівників

1002
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

У працівника є підозра на хронічне професійне захворювання. Хто встановить йому діагноз?

Відповідь

Порядок, за яким виявлюють у працівника підозру на професійне захворювання, встановлюють та підтверджують професійне захворювання, а також форми відповідних документів, визначає постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок № 337).

Якщо в працівника є підозри на хронічне професійне захворювання, складають санітарно-гігієнічну характеристику умов праці. Це необхідно, щоб установити діагноз.

Санітарно-гігієнічну характеристику складає лікар з гігієни праці територіального органу Держпраці за фактичним місцезнаходженням установи, організації, де працює хворий. Він це робить на запит керівника закладу охорони здоров’я, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, за поданням лікаря-профпатолога.

Щоб віднести захворювання до хронічного професійного, проводять процедуру встановлення зв’язку захворювання з умовами праці. Нормативним підґрунтям для таких дій слугують Порядок № 337 та Перелік професійних захворювань, затверджений постановою КМУ від 8.11.2000 № 1662.

Чи можна перенести щорічну відпустку, що припала на лікарняний

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14122

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9821

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12958