Чи можна викладачам медичного коледжу виплачувати дві допомоги

676
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

Медичний коледж утримується коштом обласного бюджету. За яких умов виплачувати грошову допомогу на оздоровлення його викладачам?

Відповідь

Держава забезпечує педагогічним та науково-педагогічним працівникам виплату допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу/ставки заробітної плати за надання щорічної відпустки (ст. 57 Закону № 2145).

Ця допомога — обов’язкова виплата педагогічним та науково-педагогічним працівникам під час надання щорічної відпустки. Тому, коли формуєте фонд оплати праці на рік, для кожного працівника передбачайте одну допомогу на оздоровлення.

Платні послуги закладів освіти, культури і спорту: чи можливо надати за кошти єПідтримки

Також педагогічним і науково-педагогічним працівникам за рахунок власних надходжень закладів освіти можна надавати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Це передбачає частина восьма статті 61 Закону № 2145. Умови надання такої допомоги визначають установчі документи закладів освіти або колективний договір.

Чи можна викладачам медичного коледжу виплачувати дві допомоги Виплачуйте будь-яку з вищезазначених допомог незалежно від виплати іншої допомоги.

Крім того, керівники установ освіти мають право в межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі, надавати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік, крім матеріальної допомоги на поховання (пп. б п. 4 Постанови № 1298; пп. 5 п. 4 Наказу № 557).

Право на виплату матеріальної допомоги, яку передбачає Наказ № 557, мають всі працівники закладу освіти.

Отже, виплата педагогічним та науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення за надання щорічної відпустки, відповідно до статті 57 Закону № 2145, не виключає можливості за наявності коштів фонду оплати праці виплатити цим працівникам також і матеріальну допомогу, яку передбачає підпункт 5 пункту 4 Наказу № 557.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206827

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82166