Як діяти директору, якщо суд задовольнить позов невакцинованого працівника про допуск до роботи
Запитання
У закладі відсторонено від роботи без збереження заробітної плати трьох педпрацівників, які не вакцинувалися. Вони подали позовні заяви до суду. Як діяти директору, якщо суд задовольнить позовні заяви?
Відповідь
Керівники закладів, указаних у наказі МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153, мають відсторонити від роботи без збереження зарплати працівників, які не вакцинувалися проти COVID-19 (п. 41-6 постанови КМУ від 09.12.2020 № 1236). Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595, і надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19 за формою № 028/1-о.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом (ч. 1 ст. 223 ЦПК).
Суд допускає негайне виконання рішень у справах про присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць (ч. 1 ст. 430 ЦПК). Судова практика свідчить, що суди не завжди повністю підтримують невакцинованих педпрацівників. Наприклад, Роменський міськрайонний суд Сумської області 06 грудня 2021 року розглянув справу за позовом учителя до загальноосвітньої школи. Працівниця просила визнати незаконним і скасувати наказ про відсторонення її від роботи, поновити на роботі й оплатити час вимушеного прогулу. Суд частково задовольнив позов — скасував наказ № 114-К «Про відсторонення від роботи працівників школи» від 05.11.2021 в частині відсторонення від роботи вчителя англійської мови. У решті позову відмовив. Рішення у справі за номером № 585/3294/21 (провадження 2/585/1169/21) розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Дії директора залежать від того, чи планує він оскаржувати рішення місцевого суду. Якщо планує, то подає апеляційну скаргу. Якщо ні — видає наказ про допуск працівника до роботи після того, як рішення суду набере законної сили. У такому випадку саме рішення суду буде підставою допустити невакцинованого працівника до роботи. Оптимальний варіант — допустити працівника до роботи на умовах дистанційної роботи.
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.