Чи можлива неоплачувана відпустка для догляду за дитиною до 14 років

1334

Запитання

Чи може робітниця отримати неоплачувану відпустку для догляду за дитиною віком до 14 років?

Відповідь

відпустка на дитину

Калькулятор днів щорічної відпустки

Так, може, але за певної умови.

Згідно Закону України «Про відпустки» за бажанням працівника відпустка без збереження заробітної плати надається в обов'язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Як раніше повідомлялось, є низка категорій працівників, яким роботодавці не мають права відмовити у наданні відпустки за власний рахунок. Виключення стосується лише працівників, що залучені до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Нагадаємо, карантин у зв’язку з COVID-19 подовжено на всій території України до 30 червня 2023 року.

За матеріалами Держпраці

 

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
325374

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
80884

Розрахунок відпускних на прикладах 2024

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
55772