Скасовані святкові дні: чи потрібен перерахунок зарплати

1172

Запитання

Скасовані святкові дні: чи потрібен перерахунок зарплати при тарифній системі оплати?

Відповідь

перерахунок зарплати святкові дні

Норми тривалості робочого часу 2023

Роз'яснення Держслужби України з питань праці стосується можливого перерахунку зарплати при тарифній системі оплати.

Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-ІХ відмінив святкові дні, яких в червні 2023 року мало би бути два — на Трійцю 04.06.2023 та на День Конституції 28.06.2023. 

В зв'язку з цим у роботодавців виникає питання, чи потрібно перераховувати норму тривалості робочого часу та відповідно заробітну плату при тарифній системі оплати праці?

Ст. 96 Кодексу Законів про Працю дає визначення тарифній системі оплати праці – вона використовується при розподілі робіт залежно від їх складності, а працівників розподіляє залежно від кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Отже тарифна система є основою для формування та диференціації розмірів заробітної плати.

А тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Тож перерахування зарплати після скасування світкових днів під час воєнного стану не потрібне (на момент публікації роз'яснення воєнний стан подовжено до 18 серпня 2023 р).

Оновлені норми тривалості робочого часу на 2023 рік

Оновлені норми робочого часу 2023 для «п’ятиденки»

СКАЧАТИ НОРМИ РОБОЧОГО ЧАСУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
16877

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
50177

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
12155

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
9526