Як оплачувати роботу в нічний час, якщо зупинено пункт колективного договору

456

Запитання

Як оплачувати нічний час роботи, якщо зупинено пункт колективного договору?

Відповідь

оплата роботи в нічний час

Калькулятор індексації зарплати

Держпраці пояснює, чи може роботодавець не оплачувати роботу у нічний час в підвищеному розмірі, якщо в умовах воєнного стану зупинено відповідний пункт колективного договору.

Пункт 1 статті 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-ІХ встановлює, що на період воєнного стану дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця.

Але ст. 108 КЗпП зобов'язує оплачувати роботу у нічний час у підвищеному розмірі не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Тож роботодавець має оплачувати роботу у нічний час в підвищеному розмірі.

 

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
17031

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
50505

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
12254

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
9565