Як оплачувати роботу в нічний час, якщо зупинено пункт колективного договору

877

Запитання

Як оплачувати нічний час роботи, якщо зупинено пункт колективного договору?

Відповідь

оплата роботи в нічний час

Держпраці пояснює, чи може роботодавець не оплачувати роботу у нічний час в підвищеному розмірі, якщо в умовах воєнного стану зупинено відповідний пункт колективного договору.

Пункт 1 статті 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-ІХ встановлює, що на період воєнного стану дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця.

Але ст. 108 КЗпП зобов'язує оплачувати роботу у нічний час у підвищеному розмірі не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Тож роботодавець має оплачувати роботу у нічний час в підвищеному розмірі.

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота в нічний час у 2025 році: приклади оплати

Робота в нічний час має особливості оплати. У статті говоримо, хто має право на нічну доплату, у якому розмірі, та як правильно розрахувати оплату. Розглянемо приклади для працівників бюджетної сфери — сторожа та оператора котельні
65017

Норми робочого часу та виробничий календар 2025

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
15300

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
19585

Табель обліку робочого часу 2025 — бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
187183