Хто відповідає за охорону праці в ОМС

1102

Запитання

Чи може відповідати за охорону праці інша посадова особа?

Відповідь

сумісництво на підприємстві

Пошук по Класифікатору професій

Норми закону «Про охорону праці» № 2694-XII від 14.10.1992 (далі – Закон) поширюються на органи місцевого самоврядування, як і на будь-яких юридичних осіб, що використовують найману працю.

На підприємстві або в установі з кількістю працюючих менше 50 функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку (ст.15 Закону).

На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

В такому випадку служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Тож у виконавчому органі ОМС обов'язки служби охорони праці може виконувати інша посадова особу, яка має відповідну підготовку (якщо кількість працюючих менше 50 осіб). Або це ці функції на договірних засадах виконують сторонні спеціалісти (якщо кількість працюючих менше 20 осіб).

За матеріалами Держпраці

 

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
52199

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
16730

Копія наказу про звільнення – зразок

Замість трудової книжки закон передбачає інший обов’язковий документ, який треба видати під час звільнення – копія наказу про звільнення.
67435