Як внести до трудової книжки запис про стажування

257

Запитання

Як внести до трудової книжки запис про стажування студента?

Відповідь

Детальний матеріал

Повідомлення про прийняття працівника на роботу – ЗРАЗОК 2023

Переглянути

Як внести до трудової книжки запис про стажування студента

Калькулятор стажу

Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки (за наявності), яка в разі відсутності на вимогу працівника оформлюється згідно із законодавством (ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI (далі Закон №503)).

Відомості про проходження стажування вносяться до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, встановленому Пенсійним фондом України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення.

Порядок укладення договору про стажування та типова форма договору про стажування затверджуються Кабінетом Міністрів України. Порядок укладення договору про стажування форма такого договору затверджені постановою КМУ «Про затвердження Порядку укладення договору про стажування здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти у роботодавця і Типової форми договору про стажування здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти у роботодавця» від 16.01.2013 року  № 20 ( далі Прядок №20).

Після укладення договору про стажування роботодавець затверджує індивідуальну програму стажування та видає наказ про проходження стажування, у якому зазначаються строки і місце його проходження (структурний підрозділ), професія (кваліфікація) або спеціальність (освітній ступінь) стажиста, режим стажування, а також його керівник (п. 10 Порядку № 20). На підставі наказу (розпорядження) роботодавець повинен внести запис про проходження студентом (учнем) стажування до його трудової книжки, відповідно до вимог абз. 5 ч. 1 ст. 29 Закону №506 і п. 13 Порядку № 20.

Згідно Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 № 58 ( далі Інструкція № 58):

  • запис до трудової книжки повинен бути внесений в тижневий строк з дня прийняття студента (учня) на стажування (п. 2.2 Інструкції № 58);
  • в трудовій книжці зазначають:
  • посаду;
  • період і місце проходження стажування (структурний підрозділ);
  • спеціальність (кваліфікацію) або професію (кваліфікаційний рівень) стажиста. (п. 2.17 Інструкції № 58).

За інформацією Східного міжрегіонального управління Держпраці

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
291907

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
9391

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
12607