Відповідь
Детальний матеріал
Строковий трудовий договір для працівника – зразок
Переглянути
Калькулятор стажу
Трудове законодавство дозволяє встановити випробувальний термін для працівника під час укладення трудового договору. Випробування встановлюється лише при прийнятті на роботу, воно не може бути передбачене як умова до укладення трудового договору, адже, згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи:
- без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу,
- без повідомлення органу ДПС про прийняття працівника на роботу.
Держпраці зазначає, умова про встановлення випробування при прийнятті на роботу має бути зафіксована в заяві працівника, трудовому договорі (якщо він укладається в письмовій формі), а також у наказі про прийняття на роботу.
Відсутність відповідної умови в зазначених документах дає підстави вважати, що працівник прийнятий на роботу без випробування.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.