Як оформити випробувальний термін для працівника

198

Запитання

Як оформити умову про випробування працівника?

Відповідь

Детальний матеріал

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Переглянути

Як оформити умову про випробування працівника

Калькулятор стажу

Трудове законодавство дозволяє встановити випробувальний термін для працівника під час укладення трудового договору. Випробування встановлюється лише при прийнятті на роботу, воно не може бути передбачене як умова до укладення трудового договору, адже, згідно зі статтею 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи:

  • без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу,
  • без повідомлення органу ДПС про прийняття працівника на роботу.

Держпраці зазначає, умова про встановлення випробування при прийнятті на роботу має бути зафіксована в заяві працівника, трудовому договорі (якщо він укладається в письмовій формі), а також у наказі про прийняття на роботу.

Відсутність відповідної умови в зазначених документах дає підстави вважати, що працівник прийнятий на роботу без випробування.

За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу 2024 – бланк | зразок заповнення

Табель обліку робочого часу – це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?
151266

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи – типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
14356