Як оподатковується стипендія, яка виплачується за рахунок підприємства

154

Запитання

Чи оподатковується ПДФО та ВЗ стипендія, яка виплачується студенту за рахунок коштів підприємства?

Відповідь

Детальний матеріал

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Переглянути

Порядок призначення і виплати стипендій затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Питання стипендіального забезпечення» від 12 липня 2004 року № 882 (далі – Порядок № 882). Пунктом 2 Порядку № 882 передбачено, що стипендії можуть виплачуватися за кошти фізичних та юридичних осіб згідно з умовами договору з закладом освіти. 

Пошук по Класифікатору професій

До оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується:

  • учню,
  • студенту,
  • курсанту військових навчальних закладів,
  • ординатору,
  • аспіранту або ад’юнкту,

але не вище розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. У 2024 році цей граничний розмір складає 4240,00 грн на місяць (3028,00 грн х 1,4).

Сума перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

За інформацією ГУ ДПС в Одеській області

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
77914

ПДФО 2024

Податок на доходи фізичних осіб є загальнодержавним податком, який наповнює як державний, так і місцеві бюджети. Водночас від розміру цього податку залежить велична доходу працівників та громадян, які отримують дохід. Розглянемо яким буде податок на доходи фізичних осіб 2024 року, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
5470

ПСП-2024: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2024, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатку 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
15472

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
31962