Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати
За заявою працівника, який через війну виїхав за кордон або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, роботодавець має обов’язково надати йому відпустку без збереження зарплати. Тривалість відпустки працівник визначає у заяві, однак вона не може перевищувати 90 календарних днів. Час перебування у такій відпустці не зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (ч. 4 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX).
Закон не передбачає права роботодавця відмовити у наданні цієї відпустки. Водночас працівник має підтвердити, що:
- виїхав за межі території України;
- або набув статусу внутрішньо переміщеної особи.
У який спосіб працівник має підтвердити факт виїзду за межі України, закон не визначає. Тож роботодавець ухвалює рішення надати відпустку на підставі доказів працівника, які достатньою мірою підтверджують цей факт (коментар Мінекономіки від 01.08.2022).
Якщо працівник, який перебуває у відпустці без збереження зарплати, повернеться в Україну, він втрачає право вимагати продовження цієї відпустки (коментар Мінекономіки від 01.08.2022).
За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Ми вже підготували для вас знижку у 2000 грн на передплату журналу «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік.
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам.