Переселенець працює за сумісництвом: що з індексацією зарплати

Якщо сумісник надасть довідку з основного місця роботи про відсутність доходу, його зарплату необхідно проіндексувати в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.

financial-advisor-using-calculator-review-financial-statement-on-desk-accounting-concept_264197-2171-min-min.png

Оновлена форма Податкового розрахунку: як запов­нювати і коли звітувати

Особі, яка працює за сумісництвом, на її вимогу роботодавець з основного місця роботи видає довідку про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу (п. 7 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078).

На підставі цієї довідки індексують доходи від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з урахуванням зарплати за основним місцем роботи. Без цієї довідки роботодавець не зможе:

Отже, якщо сумісник надасть довідку, що підтверджує відсутність доходу за основним місцем роботи, зарплату сумісника слід проіндексувати в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 та 2025 рік

Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
261983

Посадові оклади за ЄТС – тарифна сітка

Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
298686

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
375973

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
10062

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді