Якщо сумісник надасть довідку з основного місця роботи про відсутність доходу, його зарплату необхідно проіндексувати в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати
Особі, яка працює за сумісництвом, на її вимогу роботодавець з основного місця роботи видає довідку про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу (п. 7 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078).
На підставі цієї довідки індексують доходи від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з урахуванням зарплати за основним місцем роботи. Без цієї довідки роботодавець не зможе:
Отже, якщо сумісник надасть довідку, що підтверджує відсутність доходу за основним місцем роботи, зарплату сумісника слід проіндексувати в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.
За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Керівник не дозволяє передплачувати бухгалтерське видання? Ознайомте його з цією статтею й актом ревізії, щоб він переконався, що відповідає за помилки в бухобліку
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.