Механізм передачі коштів між місцевими бюджетами — пояснення для ОМС

До звернення про передачу коштів між місцевими бюджетами потрібно передати низку обгрунтувань та документів

передача коштів між місцевими бюджетами

✍ ЯК ОБЛІКОВУВАТИ РОБОТУ ПІД ОКУПАЦІЄЮ

До виконавчих органів влади надійшов лист Міністерства фінансів України про передачу коштів між місцевими бюджетами. Для отримання погодження такого рішення орган місцевого самоврядування (або військова адміністрація) надсилає Мінфіну письмове звернення.

До звернення про передачу коштів між місцевими бюджетами мають бути додані такі документи:

  • проект рішення про передачу коштів між місцевими бюджетами та пояснення до основних положень проекту рішення;
  • оригінал або завірену в установленому порядку копію звернення органу влади (органу місцевого самоврядування чи військової адміністрації), до бюджету якої передаються такі кошти;
  • розрахунки і обґрунтування передачі коштів між місцевими бюджетами із зазначенням причин та обставин, у зв’язку з якими приймається рішення про передачу коштів, а також проблем, на вирішення яких будуть ці кошти спрямовані, і очікуваний результат (ефект) від їх використання;
  • інформація про стан виконання бюджету, з якого надається міжбюджетний трансферт (% виконання річного плану, приріст доходів загального фонду без трансфертів до відповідного періоду минулого року, оцінку виконання доходів місцевого бюджету, наявність/відсутність зобов’язань по видатковій частині (в т. ч. по захищених статтях), інформацію щодо місцевого боргу.

Зазначені у листі документи необхідно надсилати через систему електронного документообігу АСКОД, а у разі її відсутності – на електронну адресу Міністерства фінансів України infomf@minfin.gov.ua.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, з чого складається структура доходів місцевих бюджетів. Доходи місцевих бюджетів включають:

  • податкові надходження;
  • неподаткові надходження;
  • доходи від операцій з капіталом;
  • трансферти.

Зазвичай найбільші надходження місцевих бюджетів від ПДФО та військового збору і міжбюджетних трансфертів.

За матеріалами Децентралізація

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10473

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12934

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17180

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46123

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді