Прийнятий 16 листопада у другому читанні законопроєкт №5748 закріплює відповідальність роботодавця за «продуктивну робочу позитивна атмосферу» в трудових колективах.
⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️
Народний депутат, член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина повідомила, що новий закон дає визначення поняттю «мобінг». Законом закріплена заборона дій, що принижують честь, гідність та ділову репутацію працівника.
За її словами, «на законодавчому рівні передбачено обов’язок роботодавців сприяти тому, щоб у трудових колективах була продуктивна робоча позитивна атмосфера, де кожен працівник мав би можливість розкритися й бути максимально ефективним і для свого підприємства, і для всієї країни».
Нагадаємо, в 19 липня 2022 року набув чинності закон, який регулює трудові відносини під час воєнного стану. В новому законі визначено причини для припинення трудових договорів:
- в разі смерті роботодавця;
- в разі смерті працівника;
- через тривалу відсутність працівника;
- в звязку зі знищенням майна підприємства.
За матеріалами Верховної Ради
Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.