Новий закон: податки та збори дозволять сплачувати електронними грошима

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та фінансової політики підтримав у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)» від 12.11.2020 № 4366.

електронні гроші

Оновлена форма Податкового розрахунку: як заповнювати і коли звітувати

Законопроєкт за своєю сутністю легалізує електроні гроші та прирівняє рахунки електронних гаманців до рахунків банків.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, законопроєкт уточнює окремі норми Податкового кодексу України, щоб узгодити їх із Законом України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX.

Як будуть легалізовані електронні гроші

  1. Доходи надавачів платіжних послуг від діяльності на платіжному ринку будуть віднесені до доходів, що підлягають оподаткуванню.
  2. Встановлюються вимоги до повідомлень органів контролю про відкриття та закриття рахунків у небанківських надавачів платіжних послуг.
  3. На небанківських надавачів платіжних послуг поширюється відповідальність за порушення строку та порядку подання інформації про відкриття та закриття рахунків.
  4. Передбачена можливість сплачувати податки та збори електронними грошима.
  5. Платники єдиного податку першої — третьої груп зможуть розраховуватися електронними грошима за товари, роботи, послуги.

До операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ, будуть віднесені:

  • випуск і погашення електронних грошей;
  • надання послуг, які пов’язані з розрахунково-касовим обслуговуванням, виконанням платіжних операцій, що їх надають надавачі платіжних послуг та оператори платіжних систем.

За матеріалами Верховної Ради

Списуємо майно бюджетної установи: 10 🔝рішень

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25786

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74484

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді