Що оновить Мінфін у методрекомендаціях з бухгалтерського обліку

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив Зміни до деяких Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору.

методичні рекомендації з бухгалтерського обліку

Зміни стосуються Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку:

  • основних засобів;
  • запасів.

Основні засоби

Зокрема групу основних засобів «тварини та багаторічні насадження» доповнили плодоносними рослинами:

  • плодово-ягідні рослини незалежно від їх віку;
  • фруктові насадження на вулицях, площах, в парках, садах, скверах, на території установ, у дворах житлових будинків.

До багаторічних насаджень віднесли дерева у лісопосадці.

Мінфін визначив обов’язок установ:

  • переглядати на кінець звітного року строк корисного використання (експлуатації) та ліквідаційну вартість об’єкта основних засобів у разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання;
  • нараховувати амортизацію об’єкта основних засобів у цьому випадку з урахуванням нового строку корисного використання та ліквідаційної вартості, починаючи з місяця, наступного за місяцем зміни строку корисного використання та/або ліквідаційної вартості.
  • відображати зміну строку корисного використання та зміну ліквідаційної вартості об’єкта основних засобів як зміни облікових оцінок відповідно до НП(с)БОДС 125 «Зміни облікових оцінок та виправлення помилок».

Запаси

Мінфін визначив, що Методрекомендації з бухобліку запасів не поширюються на:

  • фінансові інструменти (наразі — фінансові активи);
  • біологічні активи, пов’язані із сільськогосподарською діяльністю та сільськогосподарською продукцією під час збирання врожаю.

Їх не застосовують до оцінки запасів, утримуваних установами після збирання врожаю, до корисних копалин та мінеральної сировини за умови, що їх оцінюють за чистою вартістю реалізації відповідно до інших НП(с)БОДС, крім стандарту 123 «Запаси».

Мінфін уточнив, що фінансові витрати не включають до первісної вартості запасів, а належать до витрат того періоду, в якому вони були здійснені (встановлені), за винятком фінансових витрат, які включають до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до НП(с)БОДС.

Мінфін пропонує вилучити з Методрекомендацій:

  • пункт, який відповідає за визначення первісної вартості запасів, отриманих у результаті обміну;
  • додаток «Акт списання запасів» тощо.
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Міжбюджетні трансферти: облік

Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
13839

Переоцінка основних засобів: проводки

У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації
27532

Ліквідаційна вартість основних засобів в бюджетних установах

Ліквідаційна вартість є складовою бухгалтерського обліку основних засобів у бюджетних установах. Розглянемо як та коли її слід визначати, коли потрібно переглядати, та як відобразити її в обліку.
50357

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11309

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді