Оплата суспільно-корисних робіт – база нарахування ЄСВ
⚡️Приклад розрахунку СКШП: скачати
За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці (ч. 3 ст. 325-1 КпАП).
На власника підприємства, установи, організації за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт, покладається, зокрема:
- нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт;
- перерахування її на відповідний рахунок органу ДВС для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів (ст. 325-3 КпАП).
Згідно з пунктом 1 частини 1 статі 4 Закону про ЄСВ платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
На установи, залучені для організації суспільно корисних робіт, поширюються всі обов’язки платника ЄСВ, визначені частиною 2 статті 6 Закону про ЄСВ.
Тобто, сума доходу фізичної особи, яка нарахована на її користь під час виконання суспільно корисних робіт згідно з постановою суду, є базою нарахування ЄСВ.
ЗІР, категорія 201.03