Чи можуть місцеві фіноргани купувати середньострокові та довгострокові військові облігації

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Експерти Програми USAID DOBRE підготували роз’яснення щодо питання «Чи можна придбавати середньострокові та довгострокові військові облігації за рахунок місцевого бюджету?».

середньострокові та довгострокові військові облігації

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Можливість купувати середньострокові та довгострокові військові облігації у керівника місцевого фіноргану з’явиться за наявності умов:

  • право керівника місцевого фіноргану розміщувати тимчасово вільні кошти загального та спеціального фондів шляхом придбання державних цінних паперів — визначено у рішенні про відповідний місцевий бюджет на 2023 рік;
  • наявність тимчасово вільних коштів загального та спеціального фондів місцевого бюджету;
  • інвестування цих коштів не повинне призвести до виникнення заборгованості за відповідним фондом місцевого бюджету протягом всього періоду, на який передбачається здійснити розміщення таких коштів шляхом придбання військових облігацій, до повного їх погашення.

Для придбання військових ОВДП місцевим фінорганам необхідно:

  • визначитися із обсягом тимчасово вільних коштів місцевого бюджету, відволікання яких не призведе до виникнення кредиторської заборгованості до повного погашення військових облігацій;
  • обрати банк — первинний дилер Мінфіну шляхом проведення конкурсу;
  • укласти з ним договір про обслуговування рахунку в цінних паперах та договір на брокерське обслуговування на ринку державних цінних паперів, який має включати умови придбання військових облігацій та можливість продажу їх на вторинному ринку цінних паперів.

Із сайту Українського кризового медіа-центру

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
392

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1575

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
1517

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
38736

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді