Втратили чинність розпорядження Уряду щодо примусового виконання рішень

Розпорядження Кабміну були скасовані через набуття чинності нових норм законодавства.

розпорядження Уряду щодо примусового виконання рішень

Калькулятор індексації зарплати

Кабінет Міністрів України скасував свої розпорядження:

  • вiд 02 березня 2022 р. № 198-р «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану»,
  • вiд 11 березня 2022 р. № 212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану».

Ці документи дозволяли видатки з рахунків, які арештовані державною виконавчою службою або приватними виконавцями, без урахування такого арешту та визначели умови здійснення видатків.

Що було дозволене:

  1. Фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100000 (сто тисяч) гривень;
  2. Юридичним особам-боржникам здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно на такi цiлi:
    • виплата заробітної плати в розмiрi не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи-боржника;
    • сплата податків, зборiв та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
    • здійснення розрахунків за правочинами – для підприємств та господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі.

Як повідомляє Міністерство юстиції України, 6 травня 2023 року набув чинності Закон, яким передбачено, що на період воєнного стану якщо на кошти боржників накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, то:

  • фізичні особи-боржники можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у визначеному порядку. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється;
  • юридичні особи-боржники, самозайняті особи можуть здійснювати видаткові операції з поточних рахунків виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п'яти розмірів мінімальної заробітної плати на місяць на одного працівника такої юридичної особи чи самозайнятої особи, а також для сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Тому розпорядження № 198-р та № 212-р визнані такими, що втратили чинність.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164597

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера.
8934

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33729

Зарплата бухгалтера: три приклади розрахунків

Докладно на прикладах розглянемо, скільки становить зарплата головного бухгалтера в бюджетній установі, бухгалтера-викладача в школі, економіста-бухгалтера. Все в цифрах та таблицях.
10957

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді