27 липня набули чинності зміни до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.
4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️
Згідно законопроєкту № 7253 заборонено надавати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують, символізують державу-окупанта російську федерацію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн.
«В місцевих рад є 6 місяців, аби остаточно викорінити всі російські імперські наративи в назвах географічних об’єктів, вулиць, парків – звідусіль. А також демонтувати пам'ятники, пов'язані із запорєбріком… Якщо все російське за пів року не викорінять місцеві ради, повноваження перейдуть безпосередньо до голів громад, на три місяці. Що теж буде хорошим способом перевірити політичну волю. Кому ж її забракне – через 9 місяців естафету переймуть голови ОДА, тобто вертикаль Президента», – так прокоментував новий закон народний депутат Роман Лозинський.
Назви населених пунктів, як і раніше, має право змінювати лише Верховна Рада. Місцева влада в зазначені строки подати пропозиції, а парламент — розглянути та ухвалити рішення. На цю процедуру є шість місяців.
Джерело: офіційний сайт Дерегуляція
Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
Розглянемо як виглядає нарахування та погашення податкових зобов’язань за типовими податками і зборами для ОМС.